X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe) Worldwide (English)Worldwide (English)
X
X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe) Worldwide (English)Worldwide (English)
X

Com Site Kurmak

AnasayfaYazılarGrafik & Web TasarımCom Site Kurmak

En çok kullanılan adı uzantılarından birisi olan .com uzantılı alan adı ile web sitesi kurmak istiyorsanız çok doğru yerdesiniz. Com unzatısı alan adını ile site kurmak için dikkat etmeniz gereken en önemli detay bu adresin daha önce alınmamış olmasıdır. Çünkü com alan adları evrak gerektirmeden kurulduğu gibi ilk gelen alır mantığı ile çalışmaktadır. 

 

 

Eğer bu adresi başkası birisi almış ve kullanıyorsa yada kullanmıyor ama park etmişse yani beklemeye almışsa yine kullanamazsınız. Bu ismin alınıp alınmadığını sorgulamanız gerekiyor.

Domain sorgulama için tıklayınız.

https://www.uzmantescil.com.tr/domain-sorgulama

Sorgulama yaptığınızda alan adı eğer alınmamış durumda ise sistemimiz üzerinden online olarak satın alma yapabilirsiniz. Bir web sitesi kurulumu için sadece alan adının yeterli olmadığını unutmamalısınız. Hosting, ssl site yazılımı gibi birçok bileşen bir alana gelerek kurulmaktadır.

Uzman Tescil olarak com uzantılı site kurmak isteyen müşterilerimize hazır site paketleri sunmaktayız bu paketlerde hosting, kurumsal mail adresi, kullanıma hazır site yazılımları bulunmakta olup hemen kendi web sitenizi kurabilirsiniz.

Web sitesi kurmak için site paketlerimizi inceleyebilirsiniz.

https://www.uzmantescil.com.tr/web-sitesi-kurma

com siteler ücretsiz kurulabilir mi?

Bulunduğumuz şu dönemde maalesef böyle bir durum söz konusu değildir. Com alan adları ICANN tarafından sunulan ücretli adreslerdir. Ve bunun için ücret ödemeniz muhakkak gerekmektedir. çünkü ücretsiz değildir. Bu nedenle ücretsiz alan adı ile alakalı gördüğünüz yazılar doğru olma olasılığı söz konusu değildir.


wp wp Top