X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe) Worldwide (English)Worldwide (English)
X
X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe) Worldwide (English)Worldwide (English)
X

İnternet Sitesi Nasıl Açılır Site Açarken Uygulanan Adımlar Nelerdir?

AnasayfaYazılarGrafik & Web Tasarımİnternet Sitesi Nasıl Açılır Site A...

İnternet Sitesi Kurmak İçin öncelikle planlama yapmalısınız;

  1. Sitenizi ne için kuracağınızı belirleyin. Örn; kişisel blog, firma sitesi, haber sitesi gibi.
  2. Sitenizin hedef kitlesini ve oluşabilecek trafiği belirleyin. Sitenizin kimlere hitap edeceğine karar verin.
  3. Site adresinizi (alan adı,Domaini) belirleyin. Site adresi belirlerken arama motorlarında kolay yükselecek bir alan adı olması sizin faydanıza olacaktır. Eğer sektörünüz çelik kapı üzerine olacaksa uzmancelikkapi.com gibi
  4. Alan adınıza karar verdiyseniz hemen kayıt ettirin. Alan adınızı başkası tarafından alınmaması için kaydedin. Unutmayın domainlerde ilk gelen alan alır mantığı çalışmaktadır.
  5. Kullanacağınız web yazılımına karar verin. Site içinde kullanacağınız yazılıma karar verin ve kullanacağınız sistemin kolay kullanışlı olmasına dikkat edin.
  6. Kaliteli içerik girin. Sitenize ekleyeceğiniz yazıların mümkünse resimlerin özgün olmasına özen gösterin özgün içerikler sitenizi daha ulaşılabilir kılacaktır.

Detaylı bilgi almak için bizi arayabilirsiniz. 0850 303 1 888 - 0533 139 1 888

İnternet sitesi için gerekenler;

  • Domain
  • Hosting
  • Site yazılımı

Bu makalemizde, Sırasıyla site açmak için gerekenler nelerdir ve hangi adımlardan geçileceği sorusunun cevabını vereceğiz ve internet sitenizi yayınlamak için sahip olmanız gereken hizmetlerden bahsedeceğiz.

Öncelikle bir internet sitesi açabilmemiz için sahip olmamız gereken iki hizmet bulunmaktadır. Bu hizmetler, Domain (Alan adı) ve Hosting (Barındırma) hizmetleridir.

Domain ve Hosting hizmetlerini kısaca açıklamak gerekirse, domain sizin sitenizin ismini temsil eder ve kullanıcılar bu isimleri web tarayıcılarına yazarak sizin sitenize ulaşır. Hosting ise sitenizin çalışmasını sağlayan tüm verilerin yani site dosyaları ve veri tabanlarının barındırıldığı alandır.

Bir önceki paragrafta belirttiğim gibi internet sitesi yayınlayabilmek için bir domain ve hosting hizmetine sahip olmanız gerekiyor ve maalesef bu hizmetlerden birine sahip olmadığınız zaman internet sitesi yayınlayamıyoruz. İster firmanız, ister kişisel internet siteniz için alan adınızı aşağıdaki sayfamızdan sorgulayabilirsiniz. Sorgulama yaparken akılda kalıcı çok fazla olmayan adresler olmasına dikkat etmenizi öneririz

Detaylı bilgi almak için bizi arayabilirsiniz. 0850 303 1 888 - 0533 139 1 888

Domain Sorgulamak için linke tıklayın https://www.uzmantescil.com.tr/domain-sorgulama

Bildiğiniz gibi günümüzde bir internet sitesi hem kurumlar, hem kişiler için elzem bir ihtiyaç haline geldi. Bu artan ihtiyaçlar doğrultusunda site tasarım ve yayınlama konusunda hazır sistemlerin sayısı ve popüleritesi giderek artmaktadır. Bu hazır sistemler, minimum yazılım bilgisi ile çok kolay ve kısa sürelerde kişilerin ihtiyaçlarına yönelik siteler hazırlamasında büyük yardımcı olmakta. Zaten bu sistemler günümüzdeki popüleritesini de bu şekilde kazandılar. Günümüzdeki en popüler hazır site araçlarına örnek vermek gerekirse bunların en başında WordPress, Joomla, Opencart vb. sistemler gelmektedir.

Size ufak rakamsal verileri ileterek bu hazır sistemlerin günümüzdeki internet sitelerinde ne kadar kullanıldığının bilgisini görebileceksiniz. WordPress günümüzde hazır sistemlerin en başında gelmektedir ve günümüzde yaklaşık 23 milyon kullanıcısı bulunmaktadır. WordPress’i yaklaşık 2 milyon kullanıcıyla Joomla takip etmektedir. Bu ufak istatistiksel bilgi bile günümüzde insanların hem kişisel hem de bireysel web siteleri için hazır sistemleri ne kadar yoğun kullandığını göstermektedir. WordPress internet siteleriniz için özel yapılandırılmış paketlerimize aşağıdaki link üzerinden inceleyebilir ve üstün performanslı wordpress sitenizi tasarlamaya hemen başlayabilirsiniz.

Detaylı bilgi almak için bizi arayabilirsiniz. 0850 303 1 888 - 0533 139 1 888

https://www.uzmantescil.com.tr/tr/kategori/hosting/linux-hosting

Tüm linux Hosting paketlerinde standart olarak wordpress kurulumu otomatik olarak yapılmaktadır. Size düşen ise wordpress admin panelinize girerek sitenizi tasarlamaya başlayabilirsiniz.

WordPress paneller standartlarından dışında yorucu ve çok fazla ilgi ister. Peki alternatif olarak ne yapılabilir?


WordPress sistemlerinde bir internet sitesi tasarlamak ve yayınlamak size fazla karmaşık gelmiş olabilir. Çünkü WordPress ile site yayınlarken biraz da olsa bir yazılım bilgisine sahip olmanız gerekmektedir. Bu tür bir durumda hem tasarım veya yazılım konusunda ek bir bütçe ayırmak istemiyor, hem de bir tasarımcı yada yazılımcı ile çalışmak istemiyorsanız eğer tam size göre bir çözümümüz mevcut.

Web Sitesi Kurmak için hazır site paketlerimiz mevcut herhangi bir kodlama bilgisine sahip olmadan sadece eklemek istediğiniz öğeleri panelden ekleyerek profesyonel sitenizi oluşturabilir ve çok kısa sürede yayınlayabilirsiniz.

İster kişisel ister kurumsal sitenizi dakikalar içinde yayınlayarak internette görünür olabilirsiniz. Hazır site paketlerimizi aşağıdaki link üzerinden inceleyebilirsiniz.

Detaylı bilgi almak için bizi arayabilirsiniz. 0850 303 1 888 - 0533 139 1 888

https://hazirsite.uzmantescil.com.tr/hazir-siteler

 

Ayrıca bize 0850 303 1 888 - 0533 139 18 88 nolu telefonlarda bizlere ulaşabilirsiniz.


wp wp Top