X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe) Worldwide (English)Worldwide (English)
X
X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe) Worldwide (English)Worldwide (English)
X

Sıra Bulucu ile Siteniz Google’da Kaçıncı Sırada Öğrenin.

AnasayfaYazılarGoogle SEOSıra Bulucu ile Siteniz Google’da K...

Web sitelerini kurduğumuzda web sitelerinin hep ilk sırada çıkmasını isteriz örneğin; ayakkabı yazıldığında ilk sırada bizim sitemiz çıksın isteriz tabi doğal olarak bunu istememiz çok normal çünkü gelir dağılımı buna bağlı olarak gider.

Google'de web sitenizin kaçıncı sırada olduğunu bulmak için ise manuel olarak yazar sayfa sayfa geri gideriz ya sitemizi bulamayız yada gözden kaçar doğal olarak olduğumuzu bilemediğimiz içinde boşa zaman kaybetmiş olur zamanımızı verimsiz bir şekilde harcarız.

Zamanımızı en verimli ve otomatik bir süreçte daha kapsamlı ve doğru bir resim sağlayabilen çeşitli sıra bulma araçları vardır. Bu araçlar SERP’de (Arama Motoru Sonuç Sayfası) sıraladığı anahtar kelimelerin konumlarını belirleyerek size sıralamanız hakkında kesin ve doğru sonuçlar sunarlar ve bu sayede sizlerde sitenizin nerede olduğunu kolaylıkla tespit edersiniz.

Web Sitemizin Google'de Sıralaması neden bu kadar önemli?

Sektörümüzle alakalı olan anahtar kelimede olan sıralamamızı bildiğimiz takdirde bu anahtar kelimede yükselmek için çalışma yapar takip eder ve istediğimiz konumlara getirerek almak istediğimiz performansı %100 olarak alabiliriz. Aksi halde siteniz internet dünyasında açılan ama başarısızlıkla sonuçlanan siteler arasında yer alır.


Web sitenizin google arama motorunda kaçıncı sırada olduğunu öğrenmemiz için 2 farklı imkanımız var bunlar;

Google Webmaster Tools
Sıra Bulma site analiz siteleri

Google Webmaster tools, google tarafından webmasterlere ve web sitesi sahiplerine sunulan ücretsiz bir araçtır. Bu araç sayesinde google ile siteniz arasında köprü oluşturabilirsiniz. Sitemap hazırlayıp yüklerek sitenizin sayfalarınızı taramasını sağlayabilir, sitenizi incelemeye aldırabilir sitenizin analizlerini alabilirsiniz ( googlede gösterim sayısı, google sıralaması, tıklanma sayısı, tıklama oranları )

Sıra bulma site analiz web siteleri sayesinde ise sitenizin analiz verilerini daha kapsamlı olarak sunar sitenizin trafik alımından alexa sıralamanıza, sitenizin performans raporundan sitenizde eksik olan verilere, arama hacimlerinden potansiyel siteniz için oluşabilecek trafik detaylarına kadar herşeyi sunmakta.

Lafı fazla uzatmadan sizin için birkaç tane siteyi listeledik;

  • SEO Profiler
  • Serp Takip
  • SEO Book
  • WooRank
  • Semrush
  • Dyno Mapper

Unutmayın sıra bulucu siteleri sadece sizin siteniz için analiz yapar önemli olan detay ise sizin siteniz için harcadığınız zaman ve verdiğiniz emek, site içeriklerinizi en kaliteli bir şekilde hazırlayıp doğru yazılım ile sitenizi kurduğunuzda rakiplerinizin önüne geçmeniz kesinlikle mümkün;


wp wp Top