X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe) Worldwide (English)Worldwide (English)
X
X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe) Worldwide (English)Worldwide (English)
X

WordPress SSL (http to https) Yönlendirme nasıl yapılır?

AnasayfaYazılarGenelWordPress SSL (http to https) Yönle...

Merhaba

Browserlerde artık web sitelerine girildiğinde güvenli yada güvenli değil uyarısı çıkmakta buda siteye giren ziyaretçileri tedirgin ettiği için kullanıcılar web sitesinden eğer güvenli uyarısı yoksa hemen çıkıyor buda site sahibine trafik kaybı olarak geri dönüyor. Trafik kaybı ise sizin arama motolarında ki sıralamlarınızı etkiliyor böylece zincirleme olarak kayıp oluşuyor.

İşte bu noktada SSL (Güvenlik sertifikası) devreye giriyor. Eğer bir SSL sertifikanız yoksa ssl almalısınız. Uzman Tescil olarak biz hosting kullanıcılarımıza ücretsiz olarak SSL serifikası sağlıyoruz.

Wordpress sitenizde hostunuza satın aldığınız SSL'i işledikten sonra, yönetim panelinize giriyorsunuz.

  • Wordpress yönetim panelinden Eklentiler - Yeni Ekle adımlarını izleyerek eklenti arama alanına ” Really Simple SSL “ yazarak arama yapıyoruz.
  • Arama sonucunda çıkan ” Really Simple SSL “ eklentisini ” Hemen Yükle “ diyerek sitemize entegre ediyoruz.
  • Yüklemiş olduğumuz eklentimizi ” Etkinleştir “ butonuna tıklayarak aktif hale getiriyoruz.

Bu adımların uyguladığınızda işlemler sonrasında kurulum işlemlerimiz tamamlanmış olacaktır. Ancak yazılım içerisinde manuel olarak eklenmiş olan image, link vb. içerikler zaman zaman düzenlenme sorunu oluşturabilmektedir. Bu tür içerikler için yazılım üzerinde manuel olarak kontrol sağlamanız gerekebilmektedir.Kontrollerde tespit ettiğiniz http olan bu bileşenleri https olarak düzenlemeniz yeterli olacaktır.

Bol trafikli günler dileriz.


Top