X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe) Worldwide (English)Worldwide (English)
X
X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe) Worldwide (English)Worldwide (English)
X

Yandex Site Adresi Uzantılı Mail Servis Ayarları Nasıl Yapılır?

AnasayfaYazılarGenelYandex Site Adresi Uzantılı Mail Se...

Site adresi mail uzantılarını yandexte kullanmak isteyenler için site adresi uzantılı Mail servislerimizi Yandex üzerinden nasıl düzenleyebileceğimizi detaylı olarak anlatacağız.

İlk Önce Öncelikle herhangi bir tarayıcı (chrome, edge firefox vb. ) üzerinden ” kurum.yandex.com.tr ” linki üzerinden giriş yapıyoruz. Kulanıcı girişinizi yaptıktan sonra ilgili link üzerinde yer alan ” Yandex.Mail’iniz için alan adı girin “ bölümüne kullanmak istediğiniz site adresini girerek ” Alan adı ekle “ butonuna tıklıyarak alan adını kayıt ediyoruz.

Size ait olan alan adınızı kaydettikten sonraki adımda, Yandex sizden siteme eklemiş olduğunuz alan adını doğrulamanızı isteyecek. Bu işlem işlem gerçekleştirdiğiniz alan adının sie ait olup olmadığını doğrulamak amaçlı olup doğrulama yapmanız gerekmektedir. Yandex size Alan adı doğrulama yaparken birden fazla doğrulama seçeneği sunmaktadır. Alan adının sahibi olduğunuzu doğrulayın bölümü altında yer alan doğrulama seçeneklerinden herhangi biri üzerinde işlem yapmanız durumunda, Doğrulama işlemi kısa süre içerisinde gerçekleşektir.

Alan adınızı doğrulamayı tamamladıktan maillerinizi aktif olarak kullanabilmeniz için Yandex mailin çalışmasını sağlamak amacıyla MX kayıtlarınızı düzenlemeniz gerekmektedir.

Hosting panelinizden MX kayıtlarınızı aşağıdaki gibi düzenlemeniz yeterli olacaktır.

Değer — mx.yandex.net.

Kontrol paneliniz varsayılan olarak eklemiyorsa dahi, sunucu adının sonundaki nokta mutlaka koyulmalıdır.

Öncelik — 10

Öncelik değeri olarak 10 kontrol panelinde sağlanmaz ise sıfırdan farklı herhangi bir öncelik sayısı belirtin.

Alt alan adı (veya Host) — @

Bazı kontrol panellerinde @ işareti yerine alan adınızı belirtmeniz gerekir (örneğin, example.org.). Eğer @ veya alan adını belirleyemiyorsanız bu alanı boş bırakın.

Bu alan kontrol panelinde bulunamıyorsa, herhangi bir şey belirtmeyebilirsiniz.

TTL alanını doldurmak gerekirse, 21600 yazın.


Top